EN PL

Gry

LincolnStatus: W przygotowaniu

Po raz kolejny mamy zaszczyt współpracować ze znakomitym autorem jakim jest Martin Wallace. Lincoln czyli jedna z jego najnowszych gier, zostanie wydana przez nasze wydawnictwo w ostatnim kwartale tego roku, w języku polskim. Gra odniosła sukces na platformie Kickstarter, gdzie zbiórka przyniosła wydawcy ponad 50 tysięcy funtów. Zatem czym jest Lincoln? Jest to dwuosobowa gra wojenna oparta na systemie karcianym. Pojedyncza rozgrywka trwa od 90 do 120 minut. Sceną gry jest jeden z najsłynniejszych konfliktów zbrojnych w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki - Wojna Secesyjna (1861–1865). Na czas rozgrywki obaj gracze wcielą się rolę przywódców, jeden Unii z północy, a drugi Konfederacji z południa.
 

Powinniśmy też oczywiście zadać pytanie kim jest Lincoln, a właściwie kim był? Abraham Lincoln był szesnastym prezydentem Stanów Zjednoczonych, słynnym abolicjonistą, który walczył z niewolnictwem. I naturalnie to właśnie od jego nazwiska pochodzi nazwa gry. Ale nie zagłębiając się w szczegóły... Wojna Secesyjna została zainicjowana przez stany południowe, które po utworzeniu Konfederacji, próbowały wystąpić ze Stanów Zjednoczonych, między innymi po to aby utrzymać swoje prawa do niewolnictwa. Wojna ta jest też znana w Ameryce jako Wojna Domowa (z ang.: Civil War).

 

System gry został opracowany w taki sposób aby oddać naturalny przebieg tej wojny, jednocześnie nie zmiejszając szans na zwycięstwo żadnej ze stron. Jednakże, jak wiemy, balans sił asymetrycznych stron (bogata, przemysłowa północ kontra słabsze, rolnicze południe) jest niesamowicie trudny do osiągnięcia. Dodajmy do tego wiele sposobów na osiągnięcie zwycięstwa - wyszłaby nam z tego bardzo skomplikowana gra. Cóż, w tym wypadku, bynajmniej! Bowiem Martin Wallace skonstruował swoisty system “niszczenia” talii, dzięki któremu udało mu się odtworzyć dylematy stojące przed ówczesnymi przywódcami.

Gdzie więc toczy się nasz karciany konflikt? Jaki wpływ na jego przebieg mają nasze decyzje? Otóż, cała gra rozgrywana jest na planszy, będącej mapą Stanów Zjednoczonych z okresu Wojny Secesyjnej, na której znajdują się najważniejsze lokacje konfliktu. Karty służą nam do budowy jednostek - tworzenia fizycznej armii na planszy, a także pozwalają wykonywać ruchy tymi jednostkami. Walki są bardzo proste i nie ma tu żadnych rzutów kostkami! Liczą się tylko liczebność i nasi generałowie, a Ci potrafią zmienić przebieg każdej bitwy. Ponadto w talii są też wysoce tematyczne karty specjalne, które pozwalają wykonywać najróżniejsze akcje. A zatem, czy zechcesz wziąć udział w zmaganiach Jankesów i Rebeliantów? Masz odwagę aby podejmować kluczowe decyzje? Jeśli tak, Lincoln jest grą stworzoną dla Ciebie! Już w tej chwili udając się pod ten link, możesz zamówić swoją kopię, która powinna zostać dostarczona w czwartym kwartale tego roku.

X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu