Gry

AuZtraliaStatus: Wydana

AuZtralia to jedna z najnowszych gier od Martina Wallace'a, z którym po raz kolejny mamy przyjemność współpracować. Lubicie rozbudowywać swoją ekonomię? Niestraszne wam przygody i odkrywanie nieznanych dotąd terenów? A może do tego kochacie walczyć z Przedwiecznymi potworami? W tej grze znajdziecie to wszystko i dużo więcej.
 

AuZtralia jest grą osadzoną w uniwersum znanym już z poprzedniej gry Martina - Studium w Szmaragdzie. Ten tytuł jest jednak zupełnie inny, to przede wszystkim bardzo rozbudowana gra strategiczna z elementami ekonomii i eklsploracji. Przeznaczona jest dla od jednej do czterech osówb, a pojedyncza rozgrywka trwa około 2 godzin. Motywem AuZtralii są wydarzenia następujące po kilkusetletniej niewoli i panowania mrocznego Cthulhu. Kiedy to ludzkość postanowiła uwolnić się z okkowów obłędu i wydała Przedwiecznym wojnę, która miałą zadecydować o dalszych losach świata, odnieśli zwycięstwo! Jednakże, kiedy opadł pył, okazało się, że swą wygraną przypłacili doszczętnym wyjałowieniem ziemi, gleby północnej półkuli zostały kompletnie skażone.


I tak też wielcy odkrywcy, którzy mieli za zadanie odnaleźć ziemię obiecaną, i przynieść ludzkości nadzieję, dotarli do nieznanej wcześniej Australii, i to właśnie w ich role wcielają się gracze. Po utworzeniu portów, co zaznacza początek rozgrywki, waszym zadaniem będzie zbudować linie kolejowe, dzięki którym będziecie mogli szybko rozpocząć ekspansję w głąb lądu po to, aby zdobyć zasoby w kopalniach i uprawiać ziemię.


Jednakże to właśnie tu Cthulhu wraz ze swoimi poplecznikami udali się, aby odbudować swoje armie. Musicie zatem przygotować się do walki, budując różne jednośtki: pojazdy, opancerzone pociągi czy sterowce. W walce i rozbudowie pomogą wam najemnicy, którzy dysponują wachlarzem korzystnych umiejętności i zasobów. Ale pamiętajcie, że wszystkie akcje kosztują was czas, który jest najważniejszym zasobem w grze.


Musicie dobrze planować swoje poczyanania, bo gdy Cthulhu odkryje, że wtargnęliście na jego ziemie, nastąpi przebudzenie. Wtedy też groźni wrogowie zaczną nachodzić was i wasze gospodarstwa, plugawiąc i niszcząc wszystko, co napotkają na swej drodze. Co więcej, pokonanie ich w pojedynkę może okazać się niemożliwe. Bądźcie więc gotowi do współpracy, ponieważ być może tylko w ten sposób będziecie mogli uchronić ludzkość przed zagładą.


Zatem, czy jesteście gotowi stawić czoła obłędowi? Czy uda wam się ocalić świat przed zemstą Przedwiecznych? Czy pozwolicie mrokowi przysłonić horyzont? Stańcie do walki!

 

Szczegóły gry:

Autor: Martin Wallace
Liczba garczy: 1 - 4
Czas rozgrywki: 30 - 120 minut
Wiek: 14 +
Język: polski

Recenzje

Board Time
Kawerna
BoardGames Addiction

 

Do pobrania

X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu