Gry

Freedom!

Freedom!Status: Przedsprzedaż


Pogrzebaliśmy trzy wrogie armie pod murami miasta

Wasza będzie czwartą.

Obrońcy Messolonghi do Imperium Osmańskiego

 

Freedom! to asymetryczna gra o oblężeniu. Test siły woli, wytrzymałości i umiejętności taktycznych zarówno dla oblężonych powstańców, jak i atakujących żołnierzy Imperium, pragnących tylko jednego – zdławienia rebelii! Ten uniwersalny konflikt zobrazowany został poprzez dramatyczną historię Świętego Miasta Messolonghi, oblężonego przez osmańską armię w trakcie wojny o niepodległość Grecji.

Gra toczy się na dwóch płaszczyznach: pod murami oblężonego miasta, gdzie bezpośrednio ścierają się dwa wrogie wojska, a także na mapie regionu, gdzie gracze starają się pozyskać dla swoich działań kluczowe wsparcie.

Celem najeźdźcy jest przedarcie się za mury miasta bądź zmuszenie mieszkańców do wycofania się z rebelii, poprzez obniżenie ich morale do zera. Obrońcy natomiast usiłują przetrwać szturmy i bronić miasta na tyle efektywnie, aby agresor sam zrezygnował z oblężenia, na skutek spadku morale w szeregach atakujących.

Działania graczy determinowane są przez zagrywane karty, reprezentujące autentyczne wydarzenia i bohaterów tamtych czasów. Walka rozstrzygana jest za pomocą rzutów kośćmi, nadających całości dynamicznego i ekscytującego charakteru.

 

Liczba graczy: 2

Czas gry: 90 min

Wiek: 14+

Autor: Vangelis Bagiartakis

Oprawa graficzna: Bartek Jędrzejewski

Jak grać?

 

Do pobrania

Galeria

Box
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu