Gry

My Little ScytheStatus: Wydana

My Little Scythe to gra projektu ojca i córki: Hoby’ego i Vienny Chou, została ona przeniesiona z formatu print-and-play dzięki wydawnictwu Stonemaier Games. Jest to rodzinna gra przygodowa z elementami rywalizacji. W tę grę zagrają dzieci nawet od 8 roku życia. Jak sama nazwa wskazuje, gra jest hybrydą mechanik znanych z Scythe i klimatów z dziecięcych bajek pokroju MyLittlePony. To niesamowite połączenie zadowoli graczy w niemal każdym przedziale wiekowym. Premiera polskiej wersji My Little Scythe planowana jest na jesień tego roku.

W My Little Scythe zagramy w od 1 do 6 osób. Tryb solo, podobnie jak w Scythe, także ma swoje osobne zasady i jest w pełni grywalny. Czas rozgrywki to około 60 minut, jednakże wraz z ilością osób ten czas może wzrosnąć. Nasza gra toczy się na mapie królestwa Pomme, znanego ze swoich magicznych jabłek, które zapewniają zwierzętom z całego królestwa dużo pożywienia.

Celem gry jest zdobycie czterech z ośmiu trofeów. Każdy z graczy kontroluje dwie figurki zwierząt, które są reprezentantami swoich królestw zwierząt. Za pomocą naszych dwóch postaci podczas swojej tury wykonujemy akcję Ruchu, Poszukiwań lub Tworzenia. Dzięki tym akcjom będziemy mogli wypełniać różne warunki potrzebne do zdobycia trofeów z każdej z ośmiu kategorii. Zwiększymy Przyjaźń, ulepszymy akcję ze swojej karty gracza, wypełnimy zadanie, nauczymy się zaklęcia, czy też odkryjemy magiczne klejnoty. Będziemy też mogli dostarczyć jabłka i klejnoty do zamku Everfree, który jest na samym środku mapy. Weźmiemy nawet udział w bitwie na ciasta. Wszystkie te czynności w jakiś sposób przybliżą nas do zdobywania trofeów.

W pudełku znajdziemy bardzo kolorową planszę, instrukcje do trybów solo oraz dla większej ilości graczy, 14 figurek zwierząt, poradnik malowania, arkusz osiągnięć, 5 specjalnych kości, 24 jabłka oraz 24 klejnoty. Poza tym ponad 70 żetonów, płytek i planszetek, 71 kart, dwa tekturowe pokrętła do bitwy na ciasta  i trzyczęściową wkładkę do organizowania zawartości pudełka.

My Little Scythe to naprawdę świetna zabawa, a także odskocznia od ciężkich i skomplikowanych planszówek na długie kilkugodzinne posiedzenia. Jeśli nudzi was ciągła rywalizacja w grze jest także wariant kooperacji, w którym na przykład zagramy razem z dzieckiem. Wyruszcie razem z rodziną i przyjaciółmi na przygodę do królestwa Pomme, gdzie zasmakujecie mocy przyjaźni i magii.
 

Recenzje

Znad Planszy
Wideorecenzja Znad Planszy
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu