Gry

Scythe: Fenris Powstaje

Scythe: Fenris PowstajeStatus: Gry wydane


W wyniku wielkiej wojny, ogromne imperia upadały i powstawały jedno za drugim, a Europa stoi na skraju przepaści. Gospodarka intensywnie się rozwija, duch jest silny, a umocnienia obronne czekają w najwyższej gotowości. Nadchodzą raporty z różnych wiosek o żołnierzach, którym dziwnie tlą się oczy ale są daleko i wydają się niegroźni.

Scythe: Fenris Powstaje jest trzecim i ostatnim - zwieńczającym trylogię - dodatkiem do gry Scythe, od wydawnictwa Stonemaier Games. Będzie dostępny w polskiej wersji językowej już tej jesieni. Co więcej jest to do tej pory największe rozszerzenie dodające do podstawowej gry dwa warianty, które działają także ze wszystkimi poprzednimi rozszerzeniami, ale oczywiście nie trzeba ich mieć. Pierwszym wariantem jest Kampania rozłożona na 8 scenariuszy, a drugim Moduły samego dodatku, których można naprzemiennie używać w różnorodnych kombinacjach.

Autorami tego rozszerzenia są Jamey Stegmaier oraz Ryan Lopez DeVinaspre, a przepiękne grafiki są dziełem Jakuba Różalskiego. Pod względem ilości osób, nic się nie zmieniło, Fenris Powstaje działa w grze podstawowej dla od 1 do 5 osób jak i z rozszerzeniem Najeźdźcy z Dalekich Krain gdzie liczba ta wynosi od 1 do 7. Czas rozgrywki to od 90 do 120 minut i będzie on uzależniony od długości scenariusza, ilości użytych modułów, a także ilości osób.

Jeśli chodzi o zawartość pudełka, to spora część to tajemnica, którą musicie odkryć. Na pewno znajdziecie tam 5 pudełeczek, 6 wyprasek, szczegółowy epizodowy przewodnik, 13 plastikowych figurek, 62 drewniane żetony, 2 specjalne kostki, 25 płytek, ponad 100 żetonów tekturowych, dziennik kampanii oraz 1 arkusz osiągnięć. I mimo, że w tym rozszerzeniu nie ma żadnych elementów typu “Legacy” (które trwale zmieniają grę), i tak nie powinniśmy zaglądać do konkretnych pudełeczek, zanim tak wskaże gra.

Fenris Powstaje to dodatek, który powinien znaleźć się u każdego posiadacza Scythe. Niesamowity tryb kampanii i moduły, które dodaje rozszerzenie, sprawią ogromną radość wszystkim przy stole. Poszerzcie swoją grę o kilkaset elementów i stawcie czoła ośmiu specjalnym scenariuszom, a dla was Scythe zmieni się już na zawsze.

WprowadzeniaGaleria

X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu