O nas

PHALANX to założone 21 kwietnia 2009 r. wydawnictwo, pod szyldem którego dostarczamy graczom najlepsze gry planszowe. Ciekawy temat, oryginalna mechanika, wykonanie na najwyższym poziomie – to cechy, które wyróżniają nasze gry. Wydajemy wyłącznie najlepsze, wyselekcjonowane tytuły, by zagwarantować graczom najwyższy poziom przyjemności z rozgrywki. Od 2009 roku nasze portfolio znacznie urosło i oprócz uznanych już gier historycznych, wydajemy też gry na znanych międzynarodowych licencjach. Współpracują z nami zarówno światowej klasy designerzy: Martin Wallace, Mark Simonitch, (autor Hannibal: Rome vs. Carthage), jak i obiecujący polscy autorzy: m.in. Waldek Gumienny i Jaro Andruszkiewicz.

Wszystkie nasze gry zdobywają bardzo wysokie oceny recenzentów. Gra 1944 Wyścig do Renu stanęła na podium w konkursie Golden Geek Awards 2014 w kategorii Wargames, a gra “Boże Igrzysko: Dzieje Rzeczypospolitej Szlacheckiej” otrzymała prestiżowy tytuł polskiej Gry Roku 2011.

W latach 2009 – 2013 występowaliśmy pod logiem pochodzącym od holenderskiej firmy Phalanx Games b.v., którą reprezentowaliśmy w Polsce.W roku 2013 dokonaliśmy zmiany logo, w związku z zakończeniem działalności przez firmę Phalanx Games b.v. i podjęcie przez nasze wydawnictwo całkowicie samodzielnej działalności.Jako fani, i twórcy gier planszowych, tworzymy grupę kreatywną Diablos Polacos.

Posiadamy ogromne doświadczenie w projektowaniu i wydawaniu takich gier. Gdybyś chciał zamówić “planszówkę”: jako gadżet promocyjny, pomoc edukacyjną, lub ze względu na chęć wydania własnego pomysłu, po prostu napisz do nas – zaoferujemy Ci korzystne warunki współpracy.
Nasz zespół

Współpracownicy

Partnerzy

X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry Menu