3-7 graczy

60-240 minut
od 14 lat
Autorzy: Andrew Rourke i Waldek Gumienny
Status: Przedsprzedaż
Wydania: DE , EN , FR , PL

Opis gry

 

Europę ogarnia ogień! Prusy Fryderyka II prowadzą ekspansję na granicy z Austrią, zaś francusko-brytyjska rywalizacja o globalne wpływy wciąga Hiszpanię w konflikt. Dwie potęgi szukają nowych sojuszników. Czy zdawałoby się niezainteresowane sytuacją Starego Kontynentu Cesarstwo Rosyjskie i Imperium Osmanów dołączą do wojny o europejskę dominację?

Ancien Régime to rozszerzenie do Coalitions, dyplomatycznej gry o próbach zdobycia supremacji nad Europą. W dodatku zawarta jest nowa plansza i siódme grywalne państwo (Hiszpania), a także zestaw unikatowych komponentów dla siódmego gracza. 

W Ancien Régime do siedmiu graczy ściera się ze sobą w ekscytującej grze area control,  opartej na ciągle zmieniających się sojuszach, spiskowaniu i odważnych manewrach militarnych w epoce zdefiniowanej przez wojnę siedmioletnią. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, dodatek Ancien Régime wykorzystuje mechanikę Koła Wojny, aby zdynamizować rozgrywkę i zaangażować wszystkich graczy do końca gry, natomiast innowacyjny system Aktywatora wprowadza nowe doświadczenie w interakcji pomiędzy graczami.

Uwaga! To nie jest samodzielny dodatek, Ancien Régime wymaga posiadania podstawowej wersji gry Coalitions.