3-4 graczy

60-240 minut

od 14 lat

Autorzy: Andrew Rourke i Waldek Gumienny
Status: Przedsprzedaż
Wydania: DE , EN , FR , PL

Opis gry

 

Europę ogarnia ogień! Ostateczne zjednoczenie Włoch i Niemiec jest już bliskie. Żelazny Kanclerz Otto von Bismarck wciąga niewielkie, lecz potężne Prusy w serię konfliktów z sąsiednimi państwami – w tym pogrążoną w kryzysie wieloetniczną Austrię oraz prężnie rozwijającą się, choć nieprzygotowaną na wojnę Francję pod rządami kolejnego cesarza, Napoleona III. Którą ze stron konfliktu wesprą Włochy? Czy niemieckie państwa zjednoczą się, by stworzyć nowe, potężne europejskie mocarstwo?

Realpolitik to dyplomatyczna gra area control dla 1-4 graczy. Jako samodzielne rozszerzenie do Coalitions nie wymaga komponentów z podstawowej gry, wszystkie element znajdą się w pudełku, włącznie z zasadami i scenariuszami niezbędnymi do samodzielnej rozgrywki. Ponadto rozszerzenie zawiera własną planszę i cztery grywalne potęgi (Prusy, Francję, Austrię oraz Włochy).

W Realpolitik gracze ścierają się w ekscytującej grze opartej na ciągle zmieniających się sojuszach, spiskowaniu i odważnych manewrach militarnych w epoce zdefiniowanej przez wojnę prusko-austriacką (1866) oraz wojnę francusko-pruską (1871), które zakończyły proces zjednoczenia Niemiec. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, dodatek Realpolitik wykorzystuje mechanikę Koła Wojny, aby zdynamizować rozgrywkę i zaangażować wszystkich graczy do końca gry, wprowadza jednak także nowe mechaniki i koncepcje, takie jak możliwość poruszania wojska za pomocą linii kolejowych.